Ana Sayfa Gundem Ekonomi Siyaset Asayiş Eğitim Spor Kültür & Sanat Sağlık & Yaşam Araştırma Polemik Bölge Türkiye
TBMM’den tarihi araştırma
TBMM’den tarihi araştırma
Hisarcıklıoğlu’ndan markalaşma vurgusu
Hisarcıklıoğlu’ndan markalaşma vurgusu
Yanık ASHB destek verilerini paylaştı
Yanık ASHB destek verilerini paylaştı
Kirişci: 'Tarım alanlarını gözümüz gibi korumalıyız'
Kirişci: 'Tarım alanlarını gözümüz gibi korumalıyız'
Erdoğan Türkiye – Rusya ilişkilerini değerlendirdi
Erdoğan Türkiye – Rusya ilişkilerini değerlendirdi
HABERLER>BÖLGE
3 Temmuz 2022 Pazar - 13:18

Vadi Palandöken hizmete açıldı

Bakan Muş, Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar’ı kutlayarak, “Erzurumluların nefes alabileceği harika bir ortam olmuş. Başkanımızı tebrik ediyoruz” dedi.

Vadi Palandöken hizmete açıldı

Erzurum'un Palandöken Belediyesi’nce Kent Ormanı'nda uygulanan Vadi Palandöken Nefes Projesi’nin birinci etabı, Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un katılımıyla hizmete açıldı. Bakan Muş, Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar’ı kutlayarak, “Erzurumluların nefes alabileceği harika bir ortam olmuş. Başkanımızı tebrik ediyoruz” dedi
Palandöken Belediyesi yeni bir çevre projesini daha hayata geçirdi. Çiçekli bitkileriyle, mesire alanıyla, doğal havuzlarıyla, peyzajıyla hayranlık uyandıran Vadi Palandöken Nefes Projesi'nin birinci etabı düzenlenen törenle hizmete açıldı. Törenin açılış konuşmasını Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar yaptı. Ak belediyecilikte fiziki, sosyal ve doğal kaynakların değerlendirilerek, değer üreten cazibe alanları haline getirilmesinin önemine işaret eden Sunar, “Erzurum’un turizmde sesi olan Palandöken, çevresel yatırımlarımızla da ilin nefesi oldu” dedi
Başkan Sunar, “Bugün bizim için, Palandöken için özel bir gün. Güzel bir eseri Palandökenlilerle buluşturmanın memnuniyeti içerisindeyiz. Eser diyorum, zira alandaki faaliyetlerimiz bir çevre düzenlemesinin çok ötesinde. Bu alan daha önce hafriyatların ve bölgedeki otellerin atık alanı olarak kullanılan bir bölgeydi. İçinde bulunan su, mekânda dağılarak kayboluyordu. Çevreye duyarlı, değer üreten bir Palandöken için, Palandöken’in nevi şahsına münhasır kimliğini tebarüz ettirebilmek için yoğun bir gayretle bu alanda çalışmalarımıza başladık. 30 dönümlük bir araziyi iki etap şeklinde ele aldık. İşin ilk etabına dağınık halde olan derelere bir mecra oluşturmakla başladık. Hemen akabinde alanda küçük göller oluşturduk. Peyzaj çalışmalarımızla birlikte alanı son derece şık kameriyelerle donattık. 23 dönümlük yamaç alanlarda ise yeşillendirme ve ağaçlandırma faaliyeti yürüttük. Kafeterya, Mescit ve WC gibi alanların yapımını da tamamlayarak Nefes Projemizin 1. etabını hizmete açma aşamasına getirdik. Bütün bu çalışmalarımızı belediyemizin kendi imkanlarıyla pandemi sürecinde gerçekleştirdik. Çok çalıştık, çok çabaladık. Son derece güzel bir alan olarak Palandökenlilerin, Erzurumluların hizmetine açıyoruz. Emeği geçen mesai arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Projenin ikinci etabına ilişkin de açıklamalarda bulunan Başkan Sunar, 60 yataklı konuk evi, bungalov dağ evleri, restoran ve çay bahçesiyle projenin nihayetleneceğini bildirdi. Başkan Sunar, “İkinci etap çalışmalarımıza da hemen başladık. En kısa sürede tamamlayarak hizmete açacağız” ifadelerini kullandı.
Kent Ormanı'nda yatırıma aldıkları kızak pistinin de hizmete hazır hale geldiğini müjdeleyen Başkan Sunar, “Bir de bu mekanın hemen başında bir kızak pisti yatırımımız oldu. Kızak pistimizi de bitirdik, inşallah bu yıl kış sezonuyla faaliyete açacağız” dedi.
İnsana değer veren, hizmeti kutsal sayan, çevreci ve yaşayanların mutlu olduğu bir Palandöken için mesai kavramı gözetmeksizin çalıştıklarını aktaran Sunar, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın gösterdiği ufukta ve belirlediği esaslarda ilçemizi hizmet yatırım ve projelerle buluşturuyoruz. Hem Palandöken’imize hem de gönüllere dokunan bir anlayışla belediyecilik faaliyetlerimizi yürütüyoruz. İnsana değer veren, hizmeti kutsal sayan, çevreci ve yaşayanların mutlu olduğu bir Palandöken için çalışıyoruz” diye konuştu.
Konuşmasında ilçeye taşıdıkları hizmet, yatırım ve projelere katkı sağlayanlara teşekkür eden Sunar, “Milletvekillerimizin, büyükşehir belediye başkanımızın, il başkanımızın, ilçe başkanımızın, teşkilat mensuplarımızın, meclis üyelerimizin, muhtarlarımızın, mahalle başkanlarımızın, Palandökenlilerin, yaptığımız her bir çalışmaya katkısı büyük, kendilerine teşekkür ediyorum. Uyum içerisinde çalışıyor, marka ilçe Palandöken hedefine hep birlikte kararlı adımlarla ilerliyoruz. Elhamdülillah, gerçekleştirdiğimiz her hizmet, hayata geçirdiğimiz her yatırımda biriz ve beraberiz. Allah dirliğimizi ebedi, birliğimizi ilelebet kılsın” dedi.
BAKAN MUŞ’TAN PALANDÖKEN BELEDİYESİ’NE ÖVGÜ
Ticaret Bakanı Mehmet Muş da, Palandöken Belediyesince hayata geçirilen yatırımın kıymetine vurgu yaparak, Başkan Muhammet Sunar ve ekibini kutladı. Bakan Muş, “İçerisinde bulunduğumuz mekan, Palandöken İlçe Belediyemiz tarafından bu hale getirilmiş, temizlenmiş, yatırım yapılmış insanların istifadesine sunulmuş bir mekan. Aslında şu an eteklerinde bulunduğumuz bu güzel manzara hem yazın hem de kışın Erzurum'un en çok ziyaret edilen, hatta Erzurum’un kalbi diyebileceğimiz bir alan. Burası insanlara rahat bir nefes aldıracak, vatandaşlarımız burada daha eğlenceli, daha rahat, aileleri ile çocukları ile zaman geçirebilecekleri bir mekana kavuşmuş oldular. Her zaman yeşili artırmak, çevreyi düzenlemek, çevreyi korumak, bizim yerel yönetimlerin birinci önceliği olmuştur. Bütün ilçe belediyelerimize bakın her biri bunlarla ilgili bir yarış içerisindedir. Yaptıkları faaliyetlerde, çalışmalarda olabildiğince bunu öne çıkarmaya çalışırlar. Şu an içerisinde bulunduğumuz alanın doğası harikulade güzel. Atıkların depolandığı bir alandan böyle güzel bir manzaraya kavuşmuş, içinde bulunan su burada derlenmiş, toplanmış insanların istifadesine sunulmuş. Biraz daha yukarıya çıktığınız zaman etraf tesislerle dolu, hem yazın hem kışın yoğun bir turist akını geliyor buraya. Bu tesisin yapımında emeği geçen belediye başkanımıza ve çalışanlarımıza huzurunuzda teşekkür ediyorum. Tüm Erzurumlulara hayırlı uğurlu olsun" dedi.
"MUTLULUĞUN VE HUZURUN KAYNAĞI OLSUN"
AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu Ban, “Biz AK Parti olarak iktidara geldiğimizde iki temel mihenk taşımız vardı. Dedik ki, AK Parti iktidarı Türkiye'nin inşa ve ihya hareketidir. Sizlerle beraber yolları, köprüleri, okulları, hastaneleri inşa ettik. Sizlerle beraber toplumu ve toplumun her kesiminde ihya hareketini gerçekleştirdik. Bu anlamda bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz proje de hem inşa hareketidir hem de çevresel bakımdan ihya hareketidir. Bu anlamda ben emeği geçen Palandöken Belediye Başkanımıza ve ekibine huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum” dedi.
"MEZBELELİK BİR ALANDI, GÖZDE MESİRE ALANI OLDU"
Vadi Palandöken Mesire alanının inşasına tanıklık ettiğini dile getiren Vali Memiş ise, alanın eski haline dikkat çekerek, “Palandöken'in çok çalışkan belediye başkanı, değerli dostum Muhammet Bey, işin başında beni buraya getirmişti. O zaman mezbelelik bir ortam vardı. Hakikaten çok güzel bir çalışma yürütülerek, güzel bir mesire alanı ortaya çıktı. Kendisine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Programda yaptığı konuşmada Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen de, Vadi Palandöken Mesire alanının hayranlık uyandıran bir eser olarak öne çıktığını söyledi. Başkan Sekmen, “Çok güzel bir eser, şehrimize hayırlı olsun. Muhammet beyi ve ekibini tebrik ediyorum. İlçe belediyelerimizle el ele vererek, ilimizin genişlemesini, güzelleşmesini sağlıyoruz. Merkezde Aziziye, Palandöken, Yakutiye Belediye Başkanlarımızla birlikte şehrimizi ilmek ilmek dokuyoruz. Şehrimizi yeşillendiriyor, park bahçe kuruyor, alt ve üst yapısını konforlu hale getiriyoruz. Semt konakları, okuma salonları, sosyal tesisler oluşturuyoruz. Bu çalışmaları belediye başkanlarımız, meclis üyelerimiz ve muhtarlarımızla birlikte ekip halinde yürütüyoruz. Bakanlarımız, milletvekillerimiz, ilçe başkanımız ve yöneticilerimiz yine bu çalışmada bize destek veriyorlar. Sayın valimizle beraber uyumlu bir çalışma sergiliyoruz. Hatta bu çalışma Türkiye’ye örnek bir çalışma olarak da gösterilebilir. Herhangi bir sorun yaşamadan istişare yaparak en doğrusu ne ise onu yapmaya çalışıyoruz. Bu alan vatandaşlarımızın oturup nefes alacağı bir alan oldu. Başta emeği geçen başkanımız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Vadi Palandöken Nefes Projesi açılışına Ticaret Bakanı Mehmet Muş, AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu Ban, Erzurum Valisi Okay Memiş, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ömer Çomaklı, AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, Palandöken İlçe Kaymakamı Önder Coşğun, İl Emniyet Müdürü Levent Tuncer, İl Jandarma Komutanı Albay İlker Şimşek, Yakutiye Belediye Başkanı Mahmut Uçar, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Pasinler Belediye Başkanı Ahmet Dölekli, AK Parti Palandöken İlçe Başkanı Haktan Ömeroğlu, AK Parti Aziziye İlçe Başkanı Ensar Coşkun, AK Parti Yakutiye İlçe Başkanı Recep Aydın, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katılırken, vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

 
Bu kıraathanede öncelik bilgi
 
ESOB beklentilerini sundu
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Orhan ve Sekmen’den üretim istişaresi
Aziziye Belediyesi’nin en prestijli projelerinden birisi olan Termal Destekli ...
Demirözü Barajı tam doluluğa ulaştı
Bayburt’un Demirözü ilçesinde bulunan ve tarım arazisinin sulanmasında ...
Altın madeninin faaliyeti geçici süreyle durduruldu
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nca, çevre kirliliğine ...
 
Karnavas Pekmezine sanatsal yaklaşım
Şifa Deposu Karnavas Dut Pekmezi'nin yapım aşaması kare kare resimlendi.
Erzurum araç sayısında Bölgede 3’üncü sırada
ERZURUM gazetesi - ÖZEL - Erzurum’da Mayıs ayı ölçeğinde trafiğe kayıtlı ...
Malazgirt Savaşı'nın yapıldığı alan araştırılıyor
Muş’un Malazgirt ilçesinde 12 üniversiteden bir araya gelen 30 akademisyen, ...
 
Sayan: ‘Bunları halkımızın başına bela ediyorlar’
Sayan, "Bugün HDP Türkiye'de ancak Kürtlerin yüzde 30-35 oyunu alıyor. ...
Büyükşehir Kübra için seferber oldu
Erzurum Büyükşehir Belediyesi, ulaşımda sıkıntı yaşayan engelli Kübra ...
Tekman'da servis şoförlerinden örnek yaklaşım
Tekman ilçesinde okulların tatile girmesiyle birlikte okul binalarında ...
 
DADAŞ GAZETESİ
YAZARLAR
Mahmut Akdağ
Mahmut Akdağ
Yol, İz Üzerinde Kurulur
Abdullah NEHİR
Abdullah NEHİR
Erzurumlu Hüseyin Avni Ulaş
Ali Osman Horasanlı
Ali Osman Horasanlı
Vekil Hanımı tebrik ediyoruz
Selahattin Şener
Selahattin Şener
Şimdi moda gammazlamak mı?
Abdurrahman Zeynel
Abdurrahman Zeynel
Raci Solmaz'ın ardından
Cahit OKÇU
Cahit OKÇU
Güz Serenadları…
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV
DADAŞ
ANKET
Erzurum Havalimaninin ismi ne olsun?

Recep Tayyip Erdogan
Nafiz Kotan
Palandoken
Saltuklu
Dadas

Sonuçları göster Anket arşivi
Ana Sayfa Gundem Ekonomi Siyaset Asayiş Eğitim Spor Kültür & Sanat Sağlık & Yaşam Araştırma Polemik
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva