Ana Sayfa Gundem Ekonomi Siyaset Asayiş Eğitim Spor Kültür & Sanat Sağlık & Yaşam Araştırma Bölge Türkiye
İnşaat Mühendisleri Odası’na ‘Bilge’ aday
İnşaat Mühendisleri Odası’na ‘Bilge’ aday
Karataş’tan taziye mesajı
Karataş’tan taziye mesajı
Büyükşehir'den yardım seferberliği
Büyükşehir'den yardım seferberliği
Erzurumspor’dan depremzedelere destek
Erzurumspor’dan depremzedelere destek
Sekmen’den depremzedelere yardım çağrısı
Sekmen’den depremzedelere yardım çağrısı
HABERLER>SPOR
27 Kasım 2019 Çarşamba - 11:24

Krosta Karayazı farkı

Atletizm İl Temsilcisi Fesih Doğan, yarışlarda başarılı olan atletlerin 8 Ocak’ta Rize’de yapılacak grup müsabakalarına katılacaklarını söyledi. Liselerde Spor Lisesi, Ortaokullarda Karayazı şampiyon oldu.

Krosta Karayazı farkı

Erzurum GSİM tarafından düzenlenen Okullar arası Kros İl Birinciliği müsabakaları yapıldı. Dereceye giren sporculara ve okullara ödülleri verildi. Atletizm İl Temsilcisi Fesih Doğan, yarışlarda başarılı olan atletlerin 8 Ocak’ta Rize’de yapılacak grup müsabakalarına katılacaklarını söyledi. Liselerde Spor Lisesi, Ortaokullarda Karayazı şampiyon oldu.

2019-2020  Eğitim ve Öğretim Yılı, Okul Sporları  faaliyet programında yer alan, Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okullar arası  Kros İl Birinciliği yarışları yapıldı.

Erzurum GSİM Spor Şube Müdürü Güngör Şenses,  Okul Sporları Şube Müdürlüğü’nden Serhat Celil Yücel, Buket Sevindik ile Milli Eğitim İl Koordinatörü Zeyit Palabıyık ve Atletizm İl Temsilcisi Fesih Doğan’ın organize ettiği Kros İl Birinciliği yarışları büyük ilgi gördü.

200’ü aşkın atlet koştu

Yıldızlar, Genç A ve Genç B  kategorilerinde yapılan kros il birinciliği kıyasıya yarışlara sahne oldu. Sporcular soğuk hava aldırış etmeden dereceye girme mücadelesi verdi.

Yıldız kızlar 2 bin metrede, yıldız erkekler 3 bin metre yarışlarında mücadele etti.  Genç A ve Genç B Kategorilerinde yapılan yarışlarda kızlar 3 bin, erkekler ise 5 bin metre koştu.

Ferdi ve takım yarışları sonucunda madalya ve kupalar sahiplerini buldu.

Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, şube müdürleri, okul idarecileri, beden eğitimi öğretmenleri ve antrenörleri de sporcuları yarışlarda yalnız bırakmadı.

Dereceye girenlere ödülleri verildi

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tesislerinde yapılan ve nefes kesen yarışlarda sporcular dereceye girmek için yoğun bir mücadele sergiledi. Çok sayıda hakemin görev yaptığı Kros İl Birinciliği müsabakalarına madalya savaşı yaşandı.

Yıldızlarda ferdi olarak birincilik kürsüsüne Karayazı YİBO’dan Elif Alaca çıkarken,  Karayazı Atatürk Ortaokulu’ndan Sıla Şakar ikinci, Tekman Yiğitler Ortaokulu’ndan Tuba Yuva üçüncü oldu.

Takım halinde Karayazı Orta Okulu birinci oldu. İkincilik kupası Maksutefendi Ortaokulu’na giderken, üçüncülük kupası Aliya İzzet Begovic’e verildi.

Yıldız erkeklerde birinciliği Karayazı YİBO’dan Mertcan Canpolat birinciliği kazanırken,  aynı okuldan Caner Serçe ikinci, Murat Duman üçüncü oldu.

Takım halinde Karayazı YİBO Şampiyonluk Kupası’nı havaya kaldırırken, Tekman Çukuryayla ikinci, Karayazı İ.H. Ortaokulu üçüncü oldu.

Lise Genler B Kategorisinde kızlarda birincilik madalyası Spor Lisesi’nden Ferya Taşçı’nın olurken, aynı liseden Zerda Aksu ikinci, Rümeysa Aksak üçüncülük madalyasını kazanan sporcular oldu.

Takım halinde Spor Lisesi birinciliği kazanırken, Yusuf Ziyabey Lisesi ikinci, Çat ÇPL üçüncü oldu.

Lise Genç Kızlar A Kategorisinde Spor Lisesi’nden Elanur Çoban birincilik kürsüsüne çıkarken, aynı liseden Merve Bingöl ikinci, Büşra Güldeş ise üçüncülük madalyası aldı.

Takım halinde Spor Lisesi şampiyon olurken, Yusuf Ziyabey ikinci, Çat ÇPL üçüncü oldu.

Lise Genç Erkekler B kategorisinde Ömer Faruk Bozdağ birinci olurken, Mevlüt Aras ikinci, Yusuf İslam Acar üçüncü sırada yer aldı.

Takım halinde Spor Lisesi şampiyon oldu.

Lise Genç Erkekler A Kategorisinde Spor Lisesi’nden Mevlüt Kılıç birinci olurken, Mensur Özdemir ikinci, Kadir Can üçüncü oldu.

Takım halinde şampiyonluk kupasını Spor Lisesi müzesine götürürken, Karayazı Anadolu Lisesi ikinci, Karayazı İmam Hatip Lisesi üçüncü oldu.

Soğuk bir havada gerçekleşen Okullar kros il birinciliğinde dereceye giren atletlere ve okullara kupa ve madalyaları Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, Şube Müdürleri Güngör Şenses, Şinasi Polat, Nurullah Hukkamlı, Köksal Kaçmaz ve Letif Arslan ile diğer davetliler tarafından verildi.

Atletizm İl Temsilcisi Fesih Doğan,   il birinciliği kros yarışlarında dereceye giren atletlerin 8 Ocak 2020 tarihinde Rize’de yapılacak grup şampiyonasında Erzurum’u temsil edeceklerini söyledi.  Doğan, bu sene ISF’inde olacağının altını çizerek, takımların ve sporcuların 22 Şubat’ta Osmaniye’de yapılacak olan Okullar Kros Türkiye Şampiyonası öncesinde iddialı oluklarını sözlerine ekledi.

 
Cumhurbaşkanı Erdoğan Millete seslendi
 
KPSS soruşturmasında 8 tutuklama
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Erzurumspor ezberleri bozdu
Sözeri ile yeni bir disipline kavuşan ve çıkış trendi yakalayan Erzurumspor ...
Erzurumspor ve Ümraniye haftanın takımları oldu
1 karşılaşmanın beraberlikle sonuçlandığı haftada, Erzurumspor, Ümraniyespor ...
Curling Milli Takımı'na coşkulu karşılama
Curling Milli Takımı tarihinde ilk kez Dünya Şampiyonası Elemeleri'ne katılmaya hak kazandı.
 
ER-GÜR-DER Dünya’ya açılıyor
Uluslararası Platformda Türk Güreşinin Kültürel Değerlerini ve İlişkilerini ...
Tekerlekli Sandalye basketbol takımı fark attı
Erzurum Gençlik Spor Tekerlekli Sandalye basketbol takımı deplasmanda ...
Şüpheli paket imha edildi
Atatürk Üniversitesi Kampüsü girişine bırakılan şüpheli paket polisi alarma ...
 
Amatör Kulüplere destek
Erzurum 3 Temmuz Stadı’nda yaptırılan soyunma odaları kulüplere teslim ...
TFF 1. Lig: Adanaspor: 1 - Giresunspor: 1
TFF 1. Lig’in 12. haftasında Adanaspor evinden Giresunspor’u ağırladı. ...
Öğretmenlerin coşkusunu paylaşacaklar
Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Bisiklet İl Temsilciliği tarafından ...
 
YAZARLAR
Selahattin Şener
Selahattin Şener
Saltuklu üzerinden peşin muhalefet yapmak doğru mu !..
Abdullah NEHİR
Abdullah NEHİR
MUALLİMİN MESULİYETLERİ
Mahmut Akdağ
Mahmut Akdağ
Erzurum sahipsiz mi?
Abdurrahman Zeynel
Abdurrahman Zeynel
Raci Solmaz'ın ardından
Cahit OKÇU
Cahit OKÇU
Güz Serenadları…
Ali Osman Horasanlı
Ali Osman Horasanlı
AK Partiye ciddi uyarılarımız var..
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV
DADAŞ GAZETESİ
DADAŞ
ANKET
Erzurum Havalimaninin ismi ne olsun?

Recep Tayyip Erdogan
Nafiz Kotan
Palandoken
Saltuklu
Dadas

Sonuçları göster Anket arşivi
Ana Sayfa Gundem Ekonomi Siyaset Asayiş Eğitim Spor Kültür & Sanat Sağlık & Yaşam Araştırma Bölge
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva