Ana Sayfa Soylesi Gundem Ekonomi Siyaset Asayiş Eğitim Spor Kültür & Sanat Sağlık & Yaşam Araştırma Polemik Bölge Türkiye
71 terörist etkisiz hale getirildi
71 terörist etkisiz hale getirildi
Kaiserslautern’den Cem Barlık Erzurumspor’da
Kaiserslautern’den Cem Barlık Erzurumspor’da
3 uyuşturucu satıcısı yakalandı
3 uyuşturucu satıcısı yakalandı
İntihar eden şahsın mektubu tefeciyi ele verdi
İntihar eden şahsın mektubu tefeciyi ele verdi
Polis şüpheli hırsızı suçüstü yakaladı
Polis şüpheli hırsızı suçüstü yakaladı
HABERLER>TÜRKÄ°YE
7 Ocak 2019 Pazartesi - 10:30

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjde verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2019 yılının Ocak ayı içinde çiftçilere ödenecek tarımsal desteklemelerin toplam 2 milyar 35 milyon TL olduğunu İzmir'den müjdeledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjde verdi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin İzmir ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı. Erdoğan, 2019 yılının Ocak ayı içinde çiftçilere ödenecek tarımsal desteklemelerin toplam 2 milyar 35 milyon TL olduğunu İzmir'den müjdeledi.

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayını Nihat Zeybekci olarak açıklayan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Halkapınar Kapalı Spor Salonunda yoğun katılımla ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı. 5 belediyenin AK Parti’li mevcut belediye başkanları yerel seçimlerde yeniden aday gösterildi. AK Parti’li Ödemiş ve Selçuk Belediyeleri için ise mevcut isimlerden başka adaylar belirlendi. Yerel seçimlerde devam edecek Cumhur İttifakı kapsamında da, 5 ilçede MHP’den belediye başkan adayları gösterildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşması öncesinde kendisi için hazırlanan kısa film gösterildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan kürsüye çıkmadan önce salonda bulunanlar cep telefonu ışıklarını yakarken ellerindeki Türk bayrağı ve AK Parti flamalarını salladı.

"ANNE ŞEHİR İZMİR"

Konuşmasına, 2 yıl önce 5 Ocak’ta gerçekleştirilen İzmir Adliyesi saldırısında şehit olan polis memuru Fethi Sekin’e rahmet dileyerek başlayan Erdoğan, "Bugün ikinci şehadet yıl dönümüne eriştiğimiz kahraman polis memurumuz Fethi Sekin’i rahmet ve minnetle yad ediyorum. İzmir Adliyesini kana bulamaya gelen teröristlere cesaretle karşı koyan kardeşimiz mücadelesiyle tüm dünyaya tarihi mesaj vermişti. Şehidimiz Fethi Sekin’e, onunla birlikte mücadele eden tüm şehitlerimize, 15 Temmuz şehitlerimize, sınırlarımız ötesinde şehit olanlara rahmet diliyorum. Gazilerimize sıhhat ve afiyet temenni ediyorum. Bugün buraya mahalli seçimlerdeki adaylarımızı tanıtmak üzere geldik. İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayımızla birlikte huzurlarınızda bugün ilçe belediye başkan adaylarımızı tanıtacağız. 31 Mart gecesine kadar geceli gündüzlü devam edecek seçim çalışmalarında kendilerine başarılar diliyorum. İzmir’i sadece Türkiye değil tüm gönül coğrafyamızın kalbi olarak görüyoruz. Bu salonda atan nabız bütün coğrafyanın nabzıdır. İzmir’de yanan meşale bütün coğrafyayı aydınlatan meşaledir. ‘İzmir’in dağlarında çiçekler açar’ diyoruz ya o çiçekler istiklal aşkımızın çiçekleridir. Birlik ve dirliğimizin çiçekleridir. İzmir’in hudutları, bu güzel ilimizin fiziki coğrafyasıyla izah edilemeyecek derinliktedir. İzmir sadece İzmirlilerin değil 81 milyonun şehridir" diye konuştu. Erdoğan, Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın kabrinin İzmir’de olduğunu hatırlatarak İzmir için "Anne şehir" yorumunda bulundu.

"ASLAN YATAĞINA SOKULMAYA ÇALIŞAN TİLKİLERE KARŞI MÜCADELEYE HAZIR MIYIZ?"

"31 Mart akşamına kadar durmak yok" diyen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu şehir gündüz hayalimizde, gece düşümüzde olmuştur. İzmir; aslan yatağına sokulmaya çalışan tilkilere karşı mücadeleye hazır mıyız? İstiklal ve istikbaline göz dikenleri tıpkı Gazi Paşa’nın yaptığı gibi denize dökmeye hazır mıyız? İşte benim gönlümün efendisi İzmir budur. Sizi çok seviyorum. Bu karşılıklı sevdamız olmasaydı buralara 16 yıldır gelemezdik. Bu sevda 16 yıldır bizi iktidar kıldı Elhamdülillah."

"İZMİR’İ HİÇBİR ZAMAN İHMAL ETMEDİK"

İzmir’de sadece vatanın bağımsızlığı değil aynı zamanda ekonomik bağımsızlığın da temellerinin atıldığını hatırlatan Erdoğan, "İzmir İktisat Kongresi ile başlayan kalkınma hamlemiz ve maalesef uzun süre sekteye uğradı. AK Parti iktidarları döneminde aynı ruh ve heyecanla ülkemizin yeniden hızlı kalkınma sürecine soktuk. Maruz kaldığımız saldırıya rağmen 2018 ilk 3 çeyrekte yüzde 4,5 büyüdük. Dün 2018 ihracat rakamları açıklandı. Biraz ihracatta 168,1 milyar dolarla cumhuriyet tarihinin en yüksek rakamına ulaştık. Hedef 170’i yakalamaktı ama biraz geride kaldık. İstihdam da 2018 ilk 10 ayında 1 milyon üzerinde artış gösterdi. Türkiye’yi 3,5 kat büyütürken İzmir’de 16 yılda İzmir’e 67 katrilyon yatırım yaptık. İzmir’i hiçbir zaman ihmal etmedik. ‘En fazla milletvekili biz çıkarmadık’ demedim. İzmir’e bu yatırımların yapılması gerekirdi ve yaptık. Yapmaya devam edeceğiz. Eğitimde 9 bin 548 adet yeni derslik yaptık. 6 bin 330 kişi kapasiteli yüksek öğrenim yurtları yaptık. Önümüzdeki 3 yıl içinde 14 bin 500 kapasiteli 6 yüksek öğretim yurdu kazandırıyoruz. Göztepe ve Alsancak stadyumlarının yapımları devam ediyor. Kentsel dönüşümde İzmir’de 18 bin konut projesi hayata geçirdik. Sağlıkta 35’i hastane toplam 109 tesisi hizmete soktuk. İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi yapılıyor. 2 bin 60 yatak kapasiteli olan dev şehir hastanesine İzmirimiz de kavuşacak. İnşallah yerel yönetim iktidarıyla bütünleştiğinde İzmir bir başka güzel olacak" dedi.

"ÇEVRECİ BİZİZ BİZ"

İzmir’de yaşanan çöp sorununa da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İzmir’in çöpleri modern depolama ile mi depolanıyor yoksa vahşi depolamayla mı? İzmir vahşi depolamayla bu asırda çöp depolaması yapıyor. Ben 94 yılında İstanbul’a belediye balkanı oldum orada da vahşi depolama vardı çünkü CHP’li belediye vardı. CHP demek çöp, hava kirliliği, yolsuzluk, yokluk demektir. İstanbul’da hemen vahşi depolamaları kaldırdık, modern depolamaları geçtik. İnşallah Nihat Zeybekci kardeşimin belediye başkanı olmasıyla en kısa zamanda bu vahşi depolama yerini modern depolamaya terk edecektir. Bu modern depolama ile enerji üretimi olacak, kompos gübre olacak. Bu vahşi depolamaların yapıldığı yerlerde Millet Bahçeleri olacak. Çevreci biziz biz. Bunlar çevrecilikten anlamaz. İstanbul-İzmir arasını 3,5 saate indirecek. İstanbul-İzmir Otoyolu’nun tamamı bu yıl bitiyor. AK Parti yapıyor. Binali Bey’in burada büyük emeği var. Maliyeti; 2 katrilyon olan Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu yapımı devam ediyor. 2021 yılına onu da tamamlıyoruz. Bir de siz yapın. Yok yapamazlar. Bu irade dirayet bunlarda yok. İzmir-Manisa yolu üzerinde Sabuncubeli ne canlar aldı. Ne sıkıntılar yaşattı şimdi o tüneli hallettik. Bağlantı yollarını tamamlayıp hizmete sunduk. Nereden nereye. İzmir’de yapımı devam eden maliyeti 2 katrilyon 140 trilyon olan 21 yol projemiz bulunuyor. Her şey İzmir için" ifadelerine yer verdi.

"ZAMANLA YARIŞIYORUZ"

İzmir-Ankara arasını 3,5 saate düşürecek İzmir-Ankara yüksek hızlı teren hattı inşasının sürdüğünü kaydeden Erdoğan, şöyle devam etti: "Zamanla yarışıyoruz. Yaklaşık 966 trilyon maliyetle Aliağa-Çandarlı-Bergama ve Çandarlı Limanı arasında yeni demiryolu bağlantısı için çalışma başladık. 3 yıla kadar bu projeyi tamamlamayı hedefliyoruz. Ödemiş-Kiraz arasında hızlı tren hattı için hazırlıklara başladık. İnşallah Saliha kızımızı orada yalnız bırakmayacağız. Bergama-Soma arasında da hızlı tren hattı için kolları sıvadık. Kemalpaşa Lojistik Köyüne bağlantı sağlamak için çalışmaları başlattık."

"FERHAT’TIK ŞİRİN’E BÖYLE ULAŞTIK"

Maliyeti 3 katrilyon olan 5 istasyondan oluşan Halkapınar-Otogar Metro hattının ihalesini yapıp yapımına başlayacaklarını belirten Erdoğan, "İzmir’in ihtiyaçlarını karşılamayan, İzmir’in çürük çarık havalaanı vardı. Adnan Menderes Havalimanı’nı baştan başa yenilemiştik. İkinci havalimanı olacak Çeşme Alaçatı Ekrem Pakdemirli Havalimanı inşasına da başlıyoruz. 16 yılda 28 baraj 8 gölet hizmet sunduk. İzmir’in içme suyu problemini biz çözdük. Barajı yaptık suyu getirdik. Büyükşehirlerde su sorunu belediyelerin kendilerinin çözmesi gerekir. Geldiğimde İstanbul susuzdu. Ben başkan oldum, CHP’li belediyeden aldım. Sektörler oluşmuştu. Herkes bidonlarla su taşıyordu. İstanbul’un dağlarını delerek suyu getirdik. Ferhat’tık Şirin’e böyle ulaştık" dedi.

ÇİFTÇİYE MÜJDE

Çiftçilere toplamda 3,5 katrilyon tarımsal destek verdiklerini belirten Erdoğan, İzmir’den şu müjdeyi verdi: "Bay Kemal ‘çiftçi aç’ diyor. Bak verdiğimiz destekten bahsediyorum. Bu ay sonuna kadar 2019 yılına Ocak içinde ödenecek tarımsal desteklemelerin müjdesini İzmir’den veriyorum. Fark ödemesi; buğday mısır çeltikte 550 milyon TL. Buzağı desteği ödemeleri 525 milyon TL. Çiğ süt desteği ödemeleri 340 milyon TL. Yem bitkileri desteği 269 milyon TL. Sertifikalı tohum kullanım desteği 100 milyon TL. Çevre amaçlı tarım alanı koruma desteği 84 milyon 500 bin TL. Diğer desteklemeler 167 milyon TL. Toplam 2 milyar 35 milyon TL. Bay Kemal inşallah bundan sonra bir daha ‘çiftçiye ne verdin?’ demezsin. İşte resmi ağızdan açıkladım. Seninki gayrı resmi."

"İZMİR’İ HESAPSIZ SEVİYORUZ"

Ege Üniversitesi Bornova Kampus alanına Millet Bahçesi için çalışmalara başladıklarını, 290 bin metrekare alanda çalışmaların devam edeceğini ifade eden Erdoğan, "İzmir’e yatırımları hesapsız yapıyoruz, İzmir’i hesapsız seviyoruz. Hizmetlerimizi de hesapsız yapıyoruz. Güneydoğu’da terör desteğindeki malum belediyeler oraları rezil etti. Susuz bir Güneydoğu. Kayyum tayini ile tavsiye ederim gidin görün Diyarbakır’ı, Şırnak’ı Mardin’i, Van’ı. Hepsini değiştirdik. Tanımazsınız. İzmir’den farkı yok. Çok daha güzel. İzmir’in de bu geri kalmış olan bütün her şeyini Nihat kardeşimle aşacağız. Millet Bahçeleri, Millet Kıraathanetleri ile İzmir çok farklı konuma gelecek. Her alanda hizmet siyaseti konusunda kıdemine, gayretine inandığın arkadaşımızı aday gösterdim" dedi.

"YAŞAM TARZI" YORUMLARINA CEVAP

"İzmir’e en büyük zararı CHP’nin verdiğini görüyoruz" diyen Erdoğan şöyle konuştu:

"Bu parti İzmir’in üzerine karabasan gibi çöktü. CHP’nin yaptığı tek iş; İzmir’i tek parti devrinin bağnazlığına mahkum etmek olmuştur. İzmir, CHP yönetimleri döneminde her alanda gerilemiş ve Türkiye ortalamasının altında kalmıştır. İzmir’de belediyelerin sorumluluğunda olan pek çok yatırımı bakanlıklarımız yapmak zorunda kalmıştır. AK Parti olarak İzmir’i tek parti zihniyeti vesayetinden kurtararak dünyanın sembol şehirlerinde biri olması için çalışıyoruz. CHP’ye oy veren kardeşlerim gelin İzmir’i yeniden demokrasi ve özgür düşüncenin merkezi haline birlikte getirelim. İnanıyorum ki siz de CHP zihniyetinden ekmek çıkmayacağını biliyorsunuz. Tamamı yalandan, çarpıtmadan oluşan korku siyaseti ile İzmir’i esir almış durumdalar. ‘Yaşam tarzı' dediler. Tribün burada. Başörtülü de var, başörtüsüz de var. Hep birlikte bu salonda AK Parti çatısı altındalar. Ama yatıyorlar kalkıyorlar ‘yaşam tarzı.’ Böyle bir yargımız yok. Kimseye bugüne kadar musallat olmadık ama siz CHP zihniyeti olarak musallat oldunuz. ‘Yaşam tarzı’ diyerek, ‘irtica’, ‘laiklik’ diyerek İzmir’in iradesine ipotek koydular. 31 Mart’ta bu yanlış iradeyi tersine çevireceksiniz inanıyorum. İzmir gibi birçok yerde CHP yalanlarının etkisiyle bu mesele gündemde. Ortada 16 yıllık iktidar dönemi var. Nerede kim acaba giyiminden kuşamından, düşüncesinden dolayı sıkıntı yaşadı?"

 
“Türkiye güvenli bir liman olmayı sürdürüyor”
 
"FETÖ'den tutuklu ve hükümlü sayısı 31 bin 88"
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
“Türkiye güvenli bir liman olmayı sürdürüyor”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Ülkemize yatırım yapan Allah’ın izniyle pişman ...
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Yerel Seçim genelgesi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mahalli İdareler Genel Seçimleri için ...
“AK Parti’de ben yok, biz var”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Siyasette de insanı kibir, gurur, millete tepeden ...
 
'Tüm terör örgütlerinin başını eziyoruz'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye terör örgütleriyle, çetelerle ...
‘Milletimizin gönlünden düşenin bizde yeri yok’
Erdoğan, 'Milletin gönlünde yeri olmayan, ilçesinde, ilinde karşılığı ...
"İllet ittifakına karşı muzaffer olacağız"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Cumhur İttifakı'nı başkent Ankara'da ...
 
Erdoğan: "Suriye'nin bölünmesine karşıyız"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Suriye'nin bölünmesine karşıyız ama bizim bütün ...
‘Filistin ve Kudüs kutsal dava’
Bakan Çavuşoğlu Filistin meselesinin milli ve kutsal bir dava olduğunu ...
‘Biz milletin hizmetkarıyız’
Belediye başkanları, kaymakamlar ve valilerin muhtarların emrinde olduğunun ...
 
YAZARLAR
Abdullah NEHİR
Abdullah NEHİR
TEKİLLİK ÇAĞI VE ÖĞRETMEN
Selahattin Şener
Selahattin Şener
Uçak bilet fiyatları ve gerçekler
Cahit OKÇU
Cahit OKÇU
Geniz Bir Dünya ki !..
Abdurrahman Zeynel
Abdurrahman Zeynel
Bir Şehadet Üzerine İnanları Düşünmeye Çağırmak
Mahmut Akdağ
Mahmut Akdağ
Azanlar, Bozanlar ve Yazanlar
Tuba IŞIK
Tuba IŞIK
Kelam Elbiseniz Ne Renk ? Ütüsü Var mı Acep ? 
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV
DADAŞ GAZETESİ
DADAŞ
ANKET
Hangi Milletvekilini Başarılı Buluyorsunuz?

İbrahim AYDEMİR
Recep AKDAĞ
Selami ALTINOK
Zehra TAŞKESENLİOĞLU
Kamil AYDIN
Naci CİNİSLİ

Sonuçları göster Anket arşivi
Ana Sayfa Soylesi Gundem Ekonomi Siyaset Asayiş Eğitim Spor Kültür & Sanat Sağlık & Yaşam Araştırma
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva